Portugalský deník – den první

Cesta do Montalegre proběhla docela bez komplikací, pokud člověk nepočítá drobné zdržení letu, nějaké ty turbulence, frontu v autopůjčovně, zácpu v Madridu a nefunkční platební kartu. Prostě nic zajímavého. Takže den nultý vynechme.

Dneska ráno jsme byli na turistické, pořadateli povolené, prohlídce města Chaves, ve kterém se zítra pojede finále sprintu. Bude to docela drsné, historické centrum je dlážděné, jsou tam docela prudké kopce, nějaké ty schody, řada úzkých průchodů a uliček. Mapově to bude hodně těžké, protože díky povrchu se bude jezdit opravdu rychle, ale drncavě, takže za jízdy bude mapování hodně obtížné.

Dnešní sprintový model taky naznačil, že řada detailů je na 7500 už opravdu titěrných, tak uvidíme o kolik složitější je centrum Chavesu oproti centru Montalegre. Jinak je to taková jižanská klasika – prašné cesty, vedro, uschlá tráva, nic moc sjízdnost. Klasifikace na tréninkové mapě je hodně optimistická, uvidíme co lesní model, ale tady bych některé plné dal čárkou a jednu čárku co jsme jeli bych označil za naprosto nesjízdnou, i tečky sou málo.

Zázemí je na vysoké úrovni, ubytování parádní, jídlo dobré, pořadatelé zatím překvapivě efektivní. Sem zvědavý co bude na prvním TLM na který právě teď mířím. Finále sprintu začíná zítra v 9 ráno, tak budeme asi hodně brzo vstávat.

Leave a Reply