Portugalský deník – den mínus první

Jelikož po MS většinou mám za úkol napsat nějaké ty reporty, hodnocení, tiskové zprávy a další beletrie, napadlo mě, že bych si poznámky a podklady pro jejich tvorbu psát průběžně. No a průběžně psaným poznámkám, se říká deník. No a MS je letos v Portugalském Montalegre. Tož tak…

Dneska jsme úspěšně naložili kola do dodávky. Chvilku to vypadalo všeljak. Krabice se sice celkem vešly, ale venku zbývalo spoustu kufříků s nářadím, tašek, náhradních kol, krabic s ionťákama, montážní stojan a spousta dalších drobných nezbytností. Například Kládinova přilba. Nakonec se to ale všechno vlezlo a Kuba s Márou odfrčeli směr Barandovský most – Plzeň – Rozvadov – Německo – Francie – Španělsko – Portugalsko. Čeká na ně skoro 2500 km jízdy s přespáním někde ve Francii. Ale i tak je to nálož, tak doufám, že kluci všechno úspěšně zvládnou.

Já sem zabalil tašku, má asi 13 kilo i s flaškama pití na cestu z letiště. Do Portugalska se balí dobře – 4 trička, košili, 2 kraťasy a jednu mikinu aby se neřeklo. Zítra ráno to hodím do drop-off checkinu, protože palubní vstupenku sem si prvně v životě vyřídil online. Sice to ČSA 3x spadlo s nějakou kritickou sýrovou chybou +++press reset+++ ale nakonec mám kýžený dokument vytištěný. Sem zvědavej, co se bude dít na letišti.  Letíme v 1110 do Madridu a otamtud ještě 5 hodin autem do Portugalských hor. Město Montalegre leží asi 900m nad mořem, tak kolem budou asi takový nějaký Jizerky. Uvidíme.

Leave a Reply