Co mě dneska udělalo radost…

Dnes byl pěkný den. Po třech dnech nepřetržitého lijáku se ráno ukázalo sluníčko a celé dopoledne mě v práci za oknem provokovalo. Když jsem se vrátil z oběda, provokací nechalo, ale na mám rozhodnutí porušit pracovní kázeň už se nemohlo nic změnit. Dřív než o hodinu, vypnul jsem mašinu, protože rozdělanou práci dokončím stejně až tak v prosinci, jestli vůbec, a co je to pár hodin z hlediska trvání vesmíru.

Vyrazil jsem na silničce zadem z Vratislavic na Jeřmanice. Že je tam nový asfalt sem věděl, protože jsem tam před časem jel autem. Proti motokrosu který tam panoval, to je naprosto dokonalý sametový povrch, kolo jen sviští. Když jsem dojel na Sychrov, řekl jsem si, že to nevezmu zpět kolem Hodkovického letiště jak jsem původně plánoval, ale že to zkusím údolím směr Trávníček dál a pak to vezmu nahoru na Dechtáry. Vždycky to tam bývala naprosto nejhorší silnice v kraji, dokonce sem měl pocit, že jí podobně jako spojku Zdislava – Křižany prostě pro auta uzavřou a nechají zub času aby jí vyhlodal z tváře krajiny. No ale říkal jsem si, že to nějak prodrncám, konec konců sem nejel žádnou kaši.

Že je něco jinak mi došlo když jsem na rovince před sebou uviděl borce na kolcích. Předtím to tam bylo tak na fulla.  Teď je tam parádní asfalt, takže jsem pak potkal ještě jednoho inlajnistu. Idilka končí přesně v Trávníčku – dál na Libíč pokračuje původní tankovka. Protože se mi ale na křižovatce v Trávníčku zdálo, že odbočka vlevo je OK, vrátil jsem se. Sprejový nápis Béďa který zdobí ceduli s koncem obce jsem tedy tentokrát neviděl, ale vrátit se vyplatilo, protože luxusní asfalt pokračuje přes Hradčany až do Českýho Dubu.

A proč to tak obšírně píšu? Prostě mám radost že se konečně dá u nás taky trochu jezdit po silnicích bez toho aby člověk neustále koukal jestli za rohem není past na slony. Protože těch opravených silnic je alespoň tady u nás na Liberecku opravdu dost a tak se dá krásně švihat za nulového provozu. Dneska jsem krom těch dvou bruslařů potkal asi 5 aut. Průjezd Libercem do toho samozřejmě nepočítám 🙂

Druhá věc, která mi udělala radost je moc pěkný web o klasickém lyžování. Super videa, kvalitní informace. Takže se dívám jak pan Bauer předvádí co a jak a už se těším na sníh…

Leave a Reply