Je čas udělat sezóně 2008 pápá

Už jsem to tu párkrát psal, sportovní rok pro mě končí v říjnu, kdy taky slavíme s partičkou silvestra.  Takže včera jsem běžel poslendní závod v sezóně 2008. Vzhledem k tomu, že už od zájezdu do Litvy mě trápí rýmička, byla to nejspíš blbost. No ale když to bylo skoro za barákem, tak sem si zašel trochu pobloudit mezi kamenama. Nutno řict, že sem bloudil oba dny slušně, zlatý bajky.

Konce roku jsou vždycky takovou pěknou příležitostí k bilancování, plánování a přežírání.  Začnu tím bilancováním. Pak se půjdu trochu přežrat a až mě bude v posteli tlačit žaludek a černý svědomí, že jsem se přežral, tak budu plánovat další roky. Plánování mi vždycky šlo výborně.

Rok 2008 se myslím si povedl. Narodil se nám Filípek, je zdravej a to je tak nějak to důležitý. A pak sou ještě jiný věci co sou důležitý a to je to hlavní.  Každopádně, na sobě pozoruju dost značný mentální posun. To bude asi konečně ten rozum.  Jen doufám, že se všichni ti co slibovali, že až dostanu rozum tak se samou radostí zblázněj, nezblázněj. To by byl nejspíš v blázincích na příjmu dost šrumec.

Po sportovní stránce hodnotím rok 2008 jako ústup ze slávy. Jelikož sem tu na jaře plánoval, že postoupím do Aček, tak nezbývá než konstantovat, že, snad díky nešťastné konjunkci Jupitera se Saturnem, se mi to nepovedlo. Těžko hodnotit vlastní výkony objektivně, ale v prvním závodě sezony jsem 4x rozerval řetěz, což se na čase drobek projevilo. Druhý závod se mi celkem povedl, třetí naopak vůbec. Ve čtvrtém sem se málem zabil (podle doktorů, mě to přišlo jako celkem běžnej pád 🙂 ). Takže jsem pak musel několik akciček vynechat. Další závody byly v Boskovicích, tam se mi taky nedařilo. Ve free orderu sem byl zase děsně chytrej a druhej den na klasice pršelo a já byl ve sjezdech poněkud vystrašený.  Pak se mi dva závody celkem povedly, to bylo v Horní Brané. No a pak jsem místo do Jihlavy jel raději slavit bráchovy narozeniny a pak už jsme jen pořádali. Sečteno a podtrženo. Jel jsem 8 závodů + 2 průměry. Z těch 8 se mi povedly jen tři, a to není mnoho. V MTBO poháru budu tedy i příští rok strašit v katgorii H21B. Tak blbě abych sestoupil jsem zase nejezdil.

No a co mimo pohár? Nevím jestli to má nějakou souvislost ale se MTBO závody mimo pohár jsem spokojen. Krom ultralong WRE v Polsku kde sem trochu nezvládl hromadný start to bylo dobrý. Dokonce jsem porazil i nějaký eliťáky co zrovna neměli svůj den 🙂 Ale na to se historie ptát nebude. No na moje výsledky taky ne. Nezávodním vrcholem sezony pak byl útok na Gross Glockner Hochalpen Strasse – tam se mi moc líbilo. Chytl sem super počasí a za 77 minut sem byl nahoře. Dušičce udělalo dobře i to, že mě cestou nahoru nepředjel žádnej cyklista 🙂

Celkem sem za tuhle sezónu odtrénoval 367 hodin. Poslední dva roky to bylo vždycky přes 500, takže to je celkem propad, ale propad očekávaný. No, ale nastoupal jsem 95,5 km zatímco v roce 2006 jen 93,5, takže dolů šly hlavně kilometry, protože jsem si říkal, že vytrvalosti mám dost z loňska. V rámci hledání kvalitního tréninku se mi podařilo najít několik vychytaných tras, obvykle křižujících Ještědský hřbet. Nejhodnotnější trénink bylo asi kolečko které má 53 km a 1194 m vzestup. No, konec statistiky a konec bilancování.

Jdu se přežrat a plánovat. Bo tak život chode.

PS: možná jste si všimli, že máme konečně vlastní novou praktickou a omyvatelnou doménu, pokud ne, tak se koukněte na url 🙂

Leave a Reply