HRM a TCX merge

Začal jsem používat Strava.com pro analýzu GPS záznamů. Je to šíleně návyková věc a nejsem první kdo to říká 🙂

Poměrně brzo jsem narazil na problém, jak spojit data z Polaru a Android telefonu. Je mi líto vyhodit hodiny za desítku, ale pás k tepáku který umí i hodinky i telefon je jen pro iPhone (H7). Bluetooth pás pro Android si s hodinkami nerozumí. A navíc mám doma dva fungující pásy. Poznámka na okraj  – můj příští tepák asi nebude od Polaru…

Takže jsem zkusil aplikace popsané v tomhle vláknu  ale ani jedna mi nefungovala pořádně. Našel jsem i další řešení ale to potřebuje awk a ten sice pro Windows možná je ale…

No zkrátka napsal vlastní merger. Základní setup je že používám Polar 625x pro záznam tepovky a Endomondo na Androidu jako GPS tracker. Z něj si pak vyexportuju tcx soubor.

Zkompiloval jsem to do exe souboru, takže je to spustitelné z příkazové řádky bez nutnosti cokoliv dalšího instalovat či konfigurovat. Je to první beta, ale jestli si to chcete zkusit tak stahujte hrm_tcx.

Až to otestuju a doplním některé další funkce udělám z toho webovou službu. Myslím si, že důvod proč mi pořádně nepracuje tahle bude v původu tcx souboru. Nebo možná ve způsobu kterým to zpracovávají. Taky tam ještě nemám vyčtení hodnot kadence a nadmořské výšky.

I když to už je otázka, jestli ta výška má smysl. Data z Polaru by šlo určitě použít pro korekci chyb GPS a naopak. Ale aby to pak pro samou optimalizaci nepočítalo jeden merge 10 vteřin (aktuálně asi 0.1s záleží na velikosti).

Leave a Reply