Russian Siberia 2006

Na nový rok startuje rallye z různých míst, ale až na vyjímky do Dakaru. To už je taková tradice. V půlce ledna vyráží bikeři z různých míst do Nové Vsi u Bakova protože tam otud se vyráží na Sibiř. To už je taky taková tradice. Půlka ledna, dakarská rallye i sibiřský zájezd CK Bakov Devils jsou za námi, a tak je tu také tradiční ohlédnutí. Za Dakarem ne, to udělají jiní, já bych se s dovolením ujal té Sibiře.

Víte jako to chodí, jedete na takovou akcičku co pořádá pár nadšenců pro pár dalších nadšenců (nechte si ty poznámky o magorech jo!). Líbí se vám tam a tak to řeknete svým kamarádům co sou stejný nadšenci jako vy. Ty jedou za rok s váma a taky se jim to líbí a tak to řeknou zase jiným kamarádům co sou taky takový mag.. ehm nadšenci. Následkem této ústní lidové slovesnosti je stále rostoucí počet účastníků. V Nové Vsi jich letos byla letos ohlášená celá stovka.

Když jsem ráno vyjížděl, Ještěd svítil do dálky a básník by řekl že se koupal v paprscích vycházejícího slunce. Prostě suprové zimní ráno. Za Jeřmanicema klesá silnice do Hodkovic a tam jsme projeli nějakou bariéru nebo co. Nějaký hulvát by poznamenal že tam byla zgurvená mlha. Meteorolog by naopak poznamenal že to je klasická zimní inverze. Ať už jste básník, sprosťák nebo meteošaman je vám jasné jak to asi vypadalo v Bakově. Pod zataženou oblohou nás ale jinak čekali zimní podmínky – mrzlo, byl sníh a led a tak to končeně bylo to pravé zimní ježdění.

Prostor závodu sem si soukromě zkusil odhadnou podle metody “kde už jsme dlouho nebyli” a musím si zamachrovat, trefil jsem to téměř přesně. Ale i místa která už jsem párkrát projel vypadají v zimě úplně jinak, zvláště když člověk většinu času hypnotizuje led pod předním kolem aby neklouzal. Zejména závěr závodu od kontroly č. 12 až do Rečkova byl opravdu po bobové dráze a kdo tam neupadl tak… sem dobrej. Celkově se mi trasa líbila hlavně ta bikroska na devítku byla moc zábavná, až na to že jsem se nechal strhnout a ta velká zamrzlá louže mě málem stála tlamku. Ale ustál jsem to, jako vlastně pokaždé a to že jsem sebou nekřápl během závodu ani jednou považuji za své malé soukromé bezvýznamné a velmi lehce smazatalné vítězství.

Z tradičních hvězd a legend startovního pole chyběl zejména můj parťák z adventure race Hynek Urban – vítěz prvního ročníku. Když jsem s ním mluvil naposled tak si stěžoval že má podobného mněňáka jako já vloni, takže mu tímto přeju ať se to lepší a lepší. Jinak ale byla k vidění celá řada hvězd jak cyklistických tak kalících v čele se silnou sestavou SNS, nechyběl ani Báža a tak vůbec. Kdo měl možnost vidět fotky z afterpárty ten ví, že to bylo veliký.

Letošní ročník byl řekl bych první opravdu zimní, cesty klouzaly a bikeři mrzli a taky se klouzali na těch klouzavých cestách. S loňským jarním výletem se to srovnat nedá. Snad jen mýty opředený první ročník nabízel něco podobného, ale ani při něm nebyla souvislá sněhová pokrývka. Prostě paráda a kdo nepřijel tak.. No já napíšu že udělal chybu a za rok tam zase bude o 100 lidí víc. No ale nemůžu jinak 🙂 Bylo to opět přeukrutné a díky patří všem čertíkům a jejich kamarádům za to, že nám ve svém volném čase organizují takovéhle kratochvíle. Nebudu psát že za rok pojedu zase, protože to se přece rozumí samo sebou a navíc člověk míní a … však to znáte.

Leave a Reply