Jaký budeš Bondovský roku 007?

Zimní příprava bývá dlouhá a dobrou motivací k tomu se hýbat je, že si člověk sestaví závodní kalendář, naplánuje sezónu, stanoví vrcholy a investiční plán pro zhodnocení získaných prize money. Letos pravda je taková zima nezima a tak nějak příjemná. Všechen sníh asi vysypali vloni, a tak letos ortodoxní lyžaři nostalgicky smrkají nad fotkami a zbytek sportovního národa si medí, jak je to fajn. No ale nějaké ty plány sem si přece jen udělal.

Už Isaac Newton říkal něco jako “dejte mi pevný bod ve vesmíru a já se na něm ožeru” nebo to bylo jinak? Každopádně, já mám pevné body dva. ME MTBO v Itálii a pak MS u nás na Vysočině, dohromady čtyři víkendy během kterých si těžko plánovat vlastní závody. Zajímavé je, že právě na ty čtyři víkendy naplánovali organizátoři jiných závodů spousty akcí …

Takže Kokořínský survival mi i letos zůstane zapovězený. Stejně to asi dopadne s Bike Adventure, DKNV survivalem a nějakými triatlony.  No, ale pořád mi zůstává dost víkendů a akcí na to, abych prodal to co jsem natrénoval, neboli pořádně se někde prošil.

Na konci března na mě čeká už třetí (takže by se dalo říct tradiční) soustředění na Mallorce. Letos opět se základnou v oblasti Playa de Palma.  Že se těším víc jako dítě na vánoce, je asi zbytečné psát 🙂 Vloni jsem tam natočil 1680 km tak uvidíme kolik to bude letos, ale asi trochu méně. Chtěl bych tam i trochu běhat.

  

 

MTBO sezona začíná ještě v dubnu v Pezinku na Slovensku. Nejsem si jistý zda tam pojedu, je to lán světa. Do Pardubic pojedu určitě, do Blanska naopak určitě ne, protože v pátek a v sobotu plánuju účast na survivalu v Hradci Králové. Což mi umožní se v neděli věnovat rodiné oslavě. No a týden poté máme první z vrcholů sezony Jasoně a Drsoně.  Společně s Borkem se pokusím obhájit loňskou nohu. Doufám, že mu to letos nebudu tak kazit :).  

Začátek června patří tomu ME v Toskánsku. Mohlo by to tam být hodně pěkné, tak doufám že mi povinnosti dovolí dát si alespoň jeden open závod.  Po návratu přichází první schýza sezony – tradiční Ruská Ruleta, nebo dát konečně přednost už tradičně s ní kolidujícímu Jesenickému tvrďákovi? Těžké dilema.  Pak opět tři víkedy v řadě ve znamení MTBO poháru, zakončené pětideníma v Plzni.  Sekec mazec, možná vynechám Zlín (taky tradičně 🙂 ). No a tím pomalu končí jistoty a známá fakta.

Pak už je jisté jen to MS MTBO. Rád bych se pokusil o Adventure Race která bude na konci srpna, ale sehnat tým není žádná sranda, takže to nechávám otevřené. Když to nevyjde, určitě zkusím nějaké triatlony, nebo Xterru. Jedna bude v Žitavě, to máme za humny. Láká mě IronMan, ale nevím jestli už letos. Každopádně, poslední prázdninový víkend se krom Bečvomana koná i “půlka” Pilman a nějaké další akce, takže bude z čeho vybírat. V září bych chtěl určitě na Asics survival, který se mi vloni hodně moc velmi líbil.  Ale to je zatím dálka nesmírná.

Během minulého roku jsem pochopil, že mě multisporty baví čím dál víc a že tím pádem musím trénovat trochu jinak než dřív. Trochu dost jinak. Takže jsem začal výrazně víc běhat, plánované podzimní plavání bohužel ovlivnila listopadová držka při běhu a následná nechuť máčet hojící se odřeniny v chlóru a kdo ví čem ještě.

Díky mírné zimě (no zimě, zkuste říct lyžařovi že je zima a vrazí vám hůlku do… oka) jsem se zatím vyhnul nemocem a to (ťuk, ťuk, ťuk) považuju za to hlavní. V běhu začínám pomalu přemýšlet nad nějakou tou kvalitou, v plavání zatím pořád hlavně technika technika technika. Na kole se obvykle o víkendech potkávám se Smržofkama, aspoň není nuda při sólo jízdách.

Prozatím to vypadá následovně:

  • říjen: plavání 0 – kolo 105 – běh 165 
  • listopad: plavání 2 – kolo 0 – běh 180
  • prosinec:  plavání 0 – kolo 0 – běh 150 + týden v Alpách na snowboardu
  • leden:  plavání 18 – kolo 260 – běh 121
  • únor: plavání 13 – kolo 380 – běh 118 + 35 běžky skate
  • celkem tedy zatím: plavání 33km, kolo 745 (no spíš 640) km,  běh 734 km a nějaké ty blbiny kolem

A co bude dál, to se uvidí. Bo tak život chode…

Leave a Reply